Služby

 
  • Diagnosticko terapeutické služby 

zaměřené na konkrétní zdravotní problém a jeho řešení.

 
  • Preventivní prohlídky hrazené zdravotními pojišťovnami  (jednou za 2 roky)

vyšetření moči, 

natočení EKG ve 40 letech a dále 1x za 4 roky, 

odběr krve na určení hladiny cholesterolu a cukru v 30, 40 letech a dále dle výsledků,

odeslání na mamografii (vyšetření prsou) ve 45 letech a dále po dvou letech,

v 50 letech dostanete test na skryté krvácení do stolice. Ten se opakuje po jednom roce do 55 let věku, od 55 let lze pokračovat testem na krvácení do stolice 1x za 2 roky, nebo vyšetřit střevo koloskopií. Při negativním výsledku dalších 10 let nemusíte podstupovat další vyšetření. 

 
  • Vstupní a preventivní prohlídky do zaměstnání 

řídíme se dle rizik spojených s výkonem povolání. Zaměstnanci jsou řazeni do kategorií práce od 1 do 4. Zaměstanci v kategorie 1, neboli nejméně rizikové, můžou na vstupní a preventivní prohlídky chodit k praktickému lékaři, u kterého jsou registrovaní. V případě kategorie 2-4 musí pracovně lékařské služby vykonávat lékař, s kterým má zaměstnavatel smlouvu. 

 
  • Laboratorní odběry v ordinaci

odběry ze žíly vykonává zdravotní sestra v ordinaci od 7,00 do 8,00 hod. Snažíme se urychlovat diagnostiku, proto máme přístroje, které vyhodnotí různé parametry z krve rovnou v ordinaci , a to vpichem do prstu ruky, tedy s minimální zátěží pro pacienta. Jedná se o laboratorní ukazatel zánětu, CRP (C- reaktivní protein), který nám určí, zda jde o virový či bakteriální zánět, neboli zda nejsou či jsou indikována antibiotika. 

Další metodou odebíranou z prstu z kapilární krve je test na adekvátní ředění krve u pacientů užívajících lék Warfarin. Jedna se o test INR, neboli Quick. Proto pacienti užívající Warfarin již nemusí chodit na odběr ze žíly. 

 
  • Očkování 

během preventivních prohlídek sledujeme očkování proti tetanu, které se přeočkovává po 10-15 letech. Očkování proti chřipce se provádí od října do poloviny prosince každého roku. Hrazené ze zdravotního pojištění je u všech pacientů nad 65 let věku, dále u pacientů s onemocněním srdce, plic, ledvin, u pacientů s cukrovkou. Očkováním proti chřipce předcházíme komplikacím, jako je například zápal plic, který je u seniorů a rizikových osob zvláště nebezpěčný. 

Od 1.10.2015 je hrazena ze zdravotního pojištění také vakcína proti Pneumokokovým infekcím lidem nad 65 let věku. Toto očkování taktéž doporučuji jako prevenci zápalu plic. Lze očkovat celoročně. Očkuje se jednou za život. 

Proti klíšťové encefalitidě jsou zadarmo očkováni lidé nad 50 let. Vakcíny máme v ordinaci.  


 
  • Kvalitní péči Vám zajistíme s pomocí zdravotnických přístrojů:

 

  • E- recept a GDPR

V rámci zkvalitnění péče jsme schopny laboratorní výsledky a e-recepty poslat emailem. Kvůli zákonu o ochraně osobních údajů to po Vás bude chtít heslo. Nyní je heslem  rodné číslo bez lomítka. Do budoucna nám můžete nahlásit své libovolné heslo, které si uložíme k Vašim osobním údajům.

 

 

  • Medingo

registrační sytém do čekárny, kam vložíte svoji kartičku pojišťovny či jiný doklad a zvolíte si volbu, zda jdete pro recept, k lékaři s nemocí, kvůli administrativě či na odběr krve, ekg atd. Tento sytém zrychluje naši práci a pacientům zajistí komfort v čekárně.

 

  • EKG

dvanáctisvodové EKG nám slouží k "natočení srdce", poskytuje informace o rytmu, frekvenci a detekuje arytmie srdeční. Využíváme ho k prevenci. Pacient má toto vyšetření hrazené nad 40 let věku jednou za 4 roky. Dále v rámci předoperačního vyšetření, u diabetiků a lidí s vysokým krevním tlakem a samozřejmě u aktuálních potíží dle rozhodnutí doktorky. 

 
  • CRP (C- reaktivní protein

z malého vpichu do prstu zjistíme rovnou v ordinaci, zda jde o virový či bakteriální zánět, neboli zda nejsou či jsou indikována antibiotika.

 
  • INR neboli Quick 

z kapilární krve z prstu zjistíme u pacientů užívající lék Warfarin, zda mají účinně ředěnou krev. Jde o pacienty s arytmií srdce (fibrilací síní), s trombozou žil či pacienty s umělými chlopněmi. Řěděním krve přecházíme uvolnění sraženiny a s tím spojeným komplikacím, například cévní mozkové příhodě. Touto šetrnou metodou již pacienti užívající Warfarin nemusí chodit na odběr ze žíly.

 
  • FOB neboli TOKS (test na okultní, neboli skryté krvácení do stolice) 

tento jednoduchý test využíváme jako prevenci nádorů střev, ukazuje okem neviditelné krvácení do stolice. Ze zdravotního pojištění je hrazené nad 50 let věku jednou za rok, do věku 55 let a dále po dvou letech. V 55 letech pacient může zvolit celkové vyšetření střev, neboli koloskopii. V případě negativního výsledku nemusí 10 let podstupovat další vyšetření, pokud nemá obtíže. Materiál na odběr vzorku stolice Vám dáme v ordinaci, poté jen stačí přinést zpět a výsledek máme okamžitě k dispozici. V případě pozitivy následuje koloskopické vyšetření. Nemusíte se bát, že by šlo hned o nádor. Krvácet můžou stejně tak hemoroidy nebo polypy, což jsou dobře odstraitelné útvary, jejichž odstraněním předcházíme komplikacím.

 

  • Strept test

při bolesti v krku můžeme udělat výtěr z krku na bakterii Streptokokus pyogenes. Výsledek máme díky přístoji v ordinaci do minuty. 

 

  • 24 hod. monitorování krevního tlaku neboli "tlakový Holter"

nabízíme monitorování krevního tlaku v průběhu dne a noci, při běžném režimu pacienta v domácím i pracovním prostředí. Toto vyšetření nám zobjektivizuje, zda pacient má či nemá vysoký tlak, zda je léčba krevního tlaku účinná, správně nastavená, vyloučí nám například syndrom bílého pláště.

 
 
  • ABI (ankle-brachial index), index kotník paže 

 

provádí se vleže na lůžku změřením "tlaku" na všech 4 končetinách, test je hotový za 5-7minut. Vhodný je u diabetiků, u lidí s vysokým krevním tlakem, při podezření na aterosklerozu (ucpávání cév), např. když má pacient bolest v lýtkových svalech při chůzi. Test odhalí nedokrvení končetin, neboli ischemickou chorobu dolních končetin. V tomto případě pacienta odesíláme do cévní ambulance.

 

               

máme přístroj na vyšetření syndromu spánkové apnoe, neboli zástavy dechu ve spánku.

Pokud chrápete, či Vám rodina říká, že v noci špatně dýcháte, přihlaste se u nás na toto vyšetření. 

Když se člověk špatně vyspí, je pak přes den unavený. Je to řešitelný problém.